top of page

Dr. C Tuna Ürünleri

Dr. C. Tuna Kimdir?ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL


Dr. Cevdet Tuna, 1923 yılında Edirne’de doğdu. 1930 yılında ilkokula başladı, liseden mezun olduktan sonra 1941 yılında Almanya’ya giderek Goethe Tıp Fakültesi’nde eğitim görmeye başladı. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine hizmet etme arzusuyla hemen memleketine dönen Dr. Cevdet Tuna 1950 yılına kadar orduda tek teğmen doktor olarak görev yaptı ve savaş döneminde askerleri tedavi etti.

Kurumsal hikayemiz, kurucumuz Dr. Cevdet Tuna'nın Türkiye'de İstanbul'da ilk işini kurmasıyla başladı. Kurucumuz Dr. Cevdet Tuna, bir doktor olarak diğer insanlara yardım etmeye çok hevesliydi. İlk şirketi, ürünlerinin çoğunun formülünü kendi oluşturduğu bir ilaç şirketi olan Dr. Cevdet Tuna çalışmaya olan büyük tutkusuyla, özellikle işinin yeni formüllere yönelik ürün geliştirme sürecinin her adımına kişisel olarak yer aldı. Dr. C. Tuna, aynı zamanda Türkiye'nin ilk analiz laboratuvarını kurdu.ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL


Dr. Cevdet Tuna 22 yıl boyunca şirketini tutkuyla büyüttükten sonra şirketin hisselerini yabancı sermayeli bir işletmeye sattı. 1977-1995 yılları arasında eczanelerde üretimi gerçekleşen ilaçlarda kullanılan Farmasötik ürünlerin hammaddelerini ithal ederek Türkiye genelinde yaklaşık 13.500 eczaneye satış yaptı. Aynı zamanda küçük ve orta ölçekli yerli ilaç şirketlerinde mütevelli olarak çalıştı.

1998 yılında Dr. Cevdet Tuna ve oğlu Ömer Hakan Tuna, kişisel bakımdan cilt bakımına kadar çeşitli kozmetik ürünleri ürettiği Tanalize Kozmetik'i kurdu. Ömer Hakan Tuna, Uzun yıllar babası ile çalışarak edindiği tecrübe sonrası şirkette başkan oldu, Dr. Cevdet Tuna onursal başkan olarak çalışmaya başladı. Artık aile şirketi 2. nesil Tuna ailesi tarafından yönetiliyordu. Bu dönemde, şirket uzun yıllar dünyanın her yerindeki büyük perakende mağazaları için özel etiket üretti, büyük perakendecilerin talep ettiği yüksek kalite standartları ile kaliteli kozmetik üretimi yapmaya başladı, bu sayede şirket bu alandaki deneyimini arttırdı.

2003 yılında kozmetik markası Farmasi Kozmetik kuruldu. Farmasi, farmasötik malzemelerde kalite standartlarını inceleyen kimya dalı anlamına gelen farmasötik kelimesinden türetilmiştir. Farmasi markasını birçok ülkede geleneksel perakende kanalıyla ürünlerini satmaya başladı. Farmasi ürünleri bugüne kadar 125'ten fazla ülkeye satıldı.
ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL


2010 yılında Farmasi bir strateji değişikliği ile Türkiye'de doğrudan satış sektörünü denemeye karar verdi. Doğrudan satış kanalı, ürünlerin perakendeciler veya toptancılar tarafından değil, ürünleri kullanan müşteriler, güzellik elçileri, aracılığıyla tüketicilere satıldığı bir pazarlama şeklidir; güzellik elçileri, tüketiciyi ürünler hakkında bilgilendirdikleri ve onlara uygun ürünü önererek verdikleri bu hizmetin karşılığında para kazanırlar. Satış stratejisi değişikliği sonrası, rekorlarla geçen birkaç ayın ardından doğrudan satış sektörü ve insanlara yeni istihdam yaratma fırsatının tüm şirket stratejisi olmasına karar verildi. Türkiye’de büyümeye devam ederken, Türkiye'nin ve tüm dünya operasyonlarının doğrudan satış olmasına karar verildi.

Dr. Cevdet Tuna, başta insanları güçlendirmek, yenilikçi ürünler yaratmak ve insanlığa katkıda bulunmak için var gücüyle çalışan harika bir firmayı geride bırakarak 2017 yılında aramızdan ayrıldı.

2018 yılında fabrikamıza büyük yatırımlar yaptık. 250 kişilik ve son teknolojileri içeren Dr. Tuna Konferans Salonumuzun açılışını yaptık. Miami, Florida ve Polonya'da operasyonlara başladık.

Farmasi Kozmetik Entegre fabrikada sadece dökme ürün değil, aynı zamanda ambalajlarının çoğunu da kendi bünyesinde üretiyor. Son teknoloji fabrikamız her gün 1000 tonun üzerinde üretim kapasitesine sahip.

Şirket bugün 2. Nesil Ömer Hakan Tuna başkanlığında %100 Türk sermayeli, Avrupa’nın en büyük entegre kozmetik üretim tesisidir. İstanbul Çekmeköy’de 250.000 m2 arazi üzerine kurulu toplamda 10 fabrikası ile 6 farklı kategoride 2000'den fazla farklı ürün üretilmektedir.

3. Nesil Emre ve Sinan Tuna liderliğinde yurt dışı pazarlarına açılan Farmasi, 30 ülkede ürün satan global bir markadır. Direct Selling News 2020 verilerine göre hazırlanan, 2021 Global 100 listesinde FARMASİ Dünyada 30. Sırada yer almaktadır.

Dr. Cevdet Tuna Altın Kuralları

 • Paraben içermez! Triklosan içermez! Ağır metal içermez!

 • Fosfat, Formaldehit, Fitalat içermez!

 • Dermatolojik olarak test edilir.

 • Farmasi Laboratuvarları’nda geliştirilir.

 • Hayvansal içeriklerin kullanımını reddeder.

 • Tüm üretim süreçleri GMP (İyi Üretim Uygulamaları) Standartları ile uyumludur.

 • Nesli tükenmekte olan bitkiler kullanılmaz.

 • GDO’lu bitkiler kullanılmaz.

 • Hayvanlar üzerinde test edilmez.

 • Silikon mutfak gereçleri FDA, TSEK, BfR, LSR, ISO9001 Sertifi kalarına sahiptir.

 • Roll-On’lar Alüminyum içermez.ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL

Farmasi Dr. C. Tuna Ürünleri

 • Aloe Vera Serisi için Tıklayınız. • White Correct serisi için Tıklayınız.


 • At Kestanesi ve Biber Balsam Serisi için Tıklayınız.


 • Dr.C.Tuna Vitalizing Sarımsak Capixyl Serisi için Tıklayınız. • Intımate Care serisi serisi için Tıklayınız.


 • Lavender dreams ürün serisi için Tıklayınız.


 • Masaj kremi serisi için Tıklayınız.


 • Sunscıences serisi için Tıklayınız.ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL


ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL


ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL
DR. C. TUNA RESURFACE


ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ AL

85 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page